Pastiersky opasok

Pastiersky opasok zdobený razením a vybíjaný nitmi - dĺžka cca 220-245 cm

Zakúpením <b>jedného</b> kusu tohto produktu môžete získať <b>vernostnú odmenu</b> vo výške: 6 bodov. Obsah košíka má hodnotu 6 bodov . Do troch mesiacov od kladného uzavretia objednávky ich môžete použiť v ďalšom nákupe na zľavu v hodnote 1,20 €.


65,00 €

Výroba na zákazku


podľa aktuálnych kapacitných možností výroby - info u predajcu.

 
 

Opasky používané na Slovensku majú špecifický vzhľad, odlišný od iných etnických skupín strednej Európy. Použitím a hlavne estetickou úpravou sa viažu na obyvateľov horských oblastí Slovenska.

Tento opasok sa na rozdiel od širokých Liptovských a Horehronských opaskov obtáča okolo bedier dva krát. Preto má dvojnásobnú dĺžku obvodu pása osoby - väčšinou viac ako dva metre.

Výška opaska je približne 5  centimetrov a hrúbka kože od 2,8 do 3,6 milimetra. Dĺžka opasku sa pohybuje od 220 do 245cm. Zdobenie je prevedené razením vzorov do kože, doplnené nitovaním poniklovanými dutými nitmi. Pre jednoduchšie upnutie je opasok doplnený o novodobý prvok - suchý zips, ktorý nie je vidno, neruší vzhľad a zabezpečí opasok proti rozviazaniu. Navyše umožňuje voľne spustiť druhý ovin opasku nízko pod pás tak, ako to vidíme na historických fotografiach krojov.

Parametre produktu

Základný materiálhovädzia koža hladená
Zdobenie výrobkusedlárske nity - vypuklé

Vaše hodnotenia produktu

Tento produkt ešte nebol hodnotený.

Napísať recenziu

Pastiersky opasok

Pastiersky opasok

Pastiersky opasok zdobený razením a vybíjaný nitmi - dĺžka cca 220-245 cm

V tejto kategórii sú ďalšie produkty :::::::: 10 ks :::::::::

Slovenský kroj Nano výrobky Nano IsoKor Akrylátové vane