Zobrazené položky
Mužská krojová košeľa zdobená vyšívaním pletacou priadzou.
Výroba na mieru postavy
Skladom posledné kusy
Dostupný dátum:
podľa aktuálnych kapacitných možností výroby - info u predajcu.
Kroje a krojové súčasti mužských ľudových odevov Slovenska - šitie krojov.
Výroba mužských krojov na zákazku, orientovaná hlavne na Goralský, Kysucký, Oravský a Liptovský región.
Kroje sú vyrábané na objednávku. Obľúbené sú goralský, terchovský, oravský a kysucký kroj. V ponuke je Oščadnický svadobná kroj, kompletný goralský odev a valašský kroj
Ponúkame vám na predaj Liptovský klobúk, Terchovský klobúk , Goralský klobúk , plátenná ľanová košeľa , vyšívané košele, gate a súkenné nohavice , čuhy , haleny , krojové kabáty kabanice , širice , guby, slovensky kroj,
slovenske kroje,
Slovak folk costumes.
Výroba a predaj mužskej obuvi pre folklóristov, krojové krpce a krojové čižmy . Folklórne čižmy a folklórne krpce sú vyrobené z kože. Výroba je na objednávku - krojóvé čižmy na mieru a krojové krpce na mieru.
Svadobné mužské kroje sú určené na odobierku mladuchy. Ženích má svadobnú vyšívanú košeľu, krpce, súkenné nohavice, krojovú vestu. V zimných mesiacoch svadobný kabár, krojovú kabanicu. Nechýba folklórny plstený klobúk,
Slovenský kroj,
Slovenské kroje.
Výraznú skupinu v technikách vyšívania podľa počítaných nití tvoria techniky, ktoré vznikali V sieti po jednosmerne alebo dvojsmerne vyťahovaných nitiach. Pomerne rozšírená a známa na celom západnom a strednom Slovensku bola hrachovinka, tiež mriežka.
Šírka hrachovinky, ako aj náročnosť vo vzorovaní boli rôzne, podmienené jej funkciou v ornamentálnej kompozícii. Hrachovinka tvorila často prechod medzi okrajom tkaniny a vyšívaným ornamentom, ďalej členila ornament na viac častí, ohraničovala výzdobu, prípadne vytvárala stredový pás. Výtvarné pôsobivé pásy hrachovinky sa vyskytovali v oblasti Trnavy, Vajnor, Čataja, Piešťan, Čičmian, Zvolena, Bzovíka a na Horehroní.
Hrachovinka sa vyšíva v sieti v jednosmerne vytiahnutých nitiach. Základ pri šití hrachovinky je ohraničenie plochy, ktorá sa bude vyšívať, a to mešterkou, prípadne dvojitou retiazkovou ažúrkou alebo vrkôčikovým krížikom. Po vytiahnutí nití sa cez osnovné nite pravidelne prepletá niť, čím vznikajú užšie alebo širšie stĺpiky a plôšky s medzierkami. Striedaním šírky stĺpíkov a kombináciou farieb vzniká vzor.
Krojová košeľa "JAKUB" je zdobená najstaršou zachovanou technikou - našívanie vzorky pletacou priadzou. Tento spôsob zdobenia sa používal v dobe, keď priemyselne vyrábané vyšívacie bavlnky boli pre pospolitý ľud finančne nedostupné. Preto ich nahradzovali domácky vyrábanou ovčiou priadzou.
Keďže farbená ovčia vlna vďaka živočíšnemu pôvodu "púšťa" farbu, nahradili sme ju syntetickou pletacou priadzou.
Cena košele je priamo úmerná množstvu ručnej práce. Na požiadanie je možné vyšiť len niektoré časti košele (hruď, límec, rukávy) a znížiť výslednú cenu.
Ako základný materiál (látku) je možné použiť bavlnené, alebo ľanové plátno - podľa priania zákazníka.
Produkt šijeme na mieru postavy. Preto je nutné zadať krajčírske miery. Namerané hodnoty vložte tu...
Miery postavyZákladný materiál | bavlnené plátno |
Zdobenie výrobku | pletacia priadza |
* Parametre je nutné zadať